top of page

Support Group

Public·49 members
Eldar Kuzmin
Eldar Kuzmin

3D Makyaj Nedir ve Nasıl Yapılır? İşte Adım Adım Rehberi


Mükemmel işçilik, eşsiz kalite, kirlilik içermeyen, el yapımı sahte kirpikler.Kolay uygulanır, uzun süre giymek için rahattır ve uygun bakımdan sonra tekrar kullanılabilir.Makyaj alışkanlıklarınıza uygun mükemmel uyum, daha da iyi görünmenizi sağlayacaktır.Kullanımı kolay, sadece birkaç dakika sürer.Yüksek kaliteli malzemelerden yapılmış el yapımı ürünler.Uygulamak için mükemmel işçilik, benzersiz kalitesi, kirliliği-ücretsiz, el yapımı sahte eyelashesEasy, uzun süre giymek için rahat ve uygun maintenancePerfect uygun makyaj alışkanlıkları için uygun, kullanımı betterEasy bile yapmak sonra yeniden kullanılabilir, sadece birkaç minutesHandmade bir ürün, yüksek kaliteli malzemeden imal alır.
3d makyaj


Download File: https://www.google.com/url?q=https%3A%2F%2Furlin.us%2F2unOqk&sa=D&sntz=1&usg=AOvVaw23Vqs3KDKhSRIyI3sSaLau3 boyutlu makyaj çeşitli ürünlerle yüzde ön plana çıkarılması istenilen yerlerin aydınlatılması, geri planda tutulması istenen yerlerin de gölgelendirilmesi yöntemi ile yapılan bir makyaj türüdür. Genellikle sinema makyajlarında profesyonel olarak makyaj artistleri tarafından uygulanır. Bunun yanında günlük makyajda da sık kullanılan bir yöntem olmuştur.


Yüzü inceltmek veya yüz şeklini değiştirmek için uygulanan kontur ve aydınlatma teknikleri 3D makyajın temelidir. Kontur yüzde saklanmak istenen veya arka plana atılmak istenilen bölgelerin gölgelendirilmesi anlamına gelmektedir. Kontur için kullanılabilecek ürünler şunlardır; Cilt tonundan bir iki ton koyu pudra veya fondöten, kahve veya toprak tonlarında göz farı, koyu tonlarda kapatıcı ya da bronzer ürünler bu işlemi yapmak için uygundur. Bu işlemler elmacık kemikleri belirginleştirilir, geniş olan alın daraltılır ya da büyük olan burun inceltilebilir.


3D makyajın diğer önemli adımı gölgelendirilen yerin üstünü aydınlatmaktır. Böylece aydınlanan yer boyut kazanabilir. Örneğin elmacık kemiğinin altı gölgelendirildikten sonra gölge uygulanan yerin üzeri aydınlatılırsa sıkıştırılmış ve boyutlanmış bir görüntü elde edilir. Aydınlatma için; cilt tonundan bir iki ton açık fondöten veya concealer, ışığı yansıtan transparan pudra, beyaz göz kalemi, sedefli beyaz far gibi ürünler kullanılması uygundur.


Lateks, silikon veya benzeri maddelerden yapılmış, istenilen fiziksel görünümün oluşturulması için gerekli olan ilavelerin cilde özel yapıştırıcılarla yerleştirilmesi ile farklı görünümdeki burun, kulak, diş, tırnak oluşturup , tüm vücudu bir kılıfın içerisine sokar gibi değiştirilmesi mümkün olabilirdi ki bu halen kullanılan bir teknik. Ancak gittikçe daha yaygın halde kullanılmaya başlayan diğer bir 3D makyaj tanımı gölgeleme ve aydınlatma tekniklerinin çok etkin bir şekilde kullanılarak gelin makyajlarından günlük kullanıma kadar çok geniş bir yelpazede uygulanması. Hatta daha da farklı uygulamaları ile tamamen farklı görünümler yaratabilmek.


Bilinen makyaj malzemelerini kullanarak 3 boyutlu makyajın diğer bir alanı için eserler ortaya koyan Mimi Choi kendisini illüzyonist olarak tanımlıyor ve insan yüzü üzerinde makyajla yarattığı 3 boyutlu tasarımlar illüzyon olarak tanımlanabilecek görünümler yaratıyor. ( -choi-optical-illusion-makeup/)


3D makyaj nasıl yapılır


3D makyaj kursu


3D makyaj fiyatları


3D makyaj malzemeleri


3D makyaj örnekleri


3D makyaj teknikleri


3D makyaj fırçası


3D makyaj seti


3D makyaj videoları


3D makyaj yapan yerler


3D makyaj nedir


3D makyaj sertifikası


3D makyaj eğitimi


3D makyaj uygulaması


3D makyaj modelleri


3D makyaj yapma oyunu


3D makyaj kalıcılığı


3D makyaj avantajları


3D makyaj hakkında bilgi


3D makyaj yorumları


3D makyaj yapımı


3D makyaj sanatçıları


3D makyaj trendleri


3D makyaj ipuçları


3D makyaj gözleri büyütür mü


3D makyaj kaş şekillendirme


3D makyaj dudak dolgunlaştırma


3D makyaj burun küçültme


3D makyaj yanak kaldırma


3D makyaj çene belirginleştirme


3D makyaj elmacık kemikleri


3D makyaj allık seçimi


3D makyaj far paleti


3D makyaj maskara önerileri


3D makyaj ruj renkleri


3D makyaj kontür nasıl yapılır


3D makyaj aydınlatıcı kullanımı


3D makyaj bronzer seçimi


3D makyaj transparan pudra kullanımı


3D makyaj fikstür spreyi kullanımı


3D makyaj cilt tipine göre uyarlanması


3D makyaj cilt tonuna göre renk seçimi


3D makyaj cilt bakımı önemi


3D makyaj cilt lekeleri nasıl kapatılır


3D makyaj sivilce izleri nasıl gizlenir


3D makyaj göz altı morlukları nasıl gizlenir


3D makyaj göz şekline göre uygulanması


3D makyaj dudak şekline göre uygulanması


Kullanılacak ürünün satın alınmadan önce bilgisayar ortamında denenmesi imkanını sağlayan Visage Technology firmasının geliştirdiği program sayesinde hangi meslekten veya nerede çalışırsa çalışsın seçtiği makyaj ürününün istediği makyaj tekniği ile yüzüne uygulanmış halini bilgisayar ortamında kullanıcılara gösterebilmek mümkün. ( )


Bilgisayar ortamında özellikle güzelleştirme amaçlı yapılan uygulamalar sonucunda instegramda karşılaşacağımız yüzlerin makyajsız görünümlerinden çok farklı olacağını tahmin etmek artık çok da zor değil.


Kanadalı makyaj sanatçısı Mimi Choy, aslında bir öğretmen. Ancak son iki yıldır, profesyonel olarak 3D makyajla ilgileniyor. Choy, sıradan makyajlardan hoşlanmadığını ve optik illüzyonlar yapmaktan çok fazla keyif aldığını söylüyor. Öylesine etkileyici makyajlar yapıyor ki; gördüklerinizin gerçek olmadığına inanmanız imkansız!


About

Welcome to the group! You can connect with other members, ge...

Members

Group Page: Groups_SingleGroup
bottom of page